Деякі продукти можуть становити загрозу для здоров’я людей похилого віку. Про те, від яких гастрономічних страв краще відмовитися, розповіла лікар дієтолог Нурія Діанова.

За словами медика, з роками обмін речовин починає сповільнюватися. Чим старша людина, тим більше часу її організму потрібно на перетравлення їжі. Особливо складно справлятися з переробкою промислових продуктів, напівфабрикатів і солодощів.

З цієї причини їх споживання слід обмежити. В іншому випадку літні люди ризикують набути зайву вагу, діабет і захворювання серця. Готувати їжу необхідно самостійно.

Білий хліб краще замінити на цільнозерновий. Замість напівфабрикатів Нурія Діанова рекомендувала ввести в раціон фрукти і овочі. Горіхи і насіння в літньому віці потрібно вживати з особливою обережністю. Ці продукти протипоказані при випинанні стінки кишечника.

Червоне м’ясо з раціону краще прибрати. Замість цього продукту можна додати рибу і птицю. При гіпертонії, діабеті і зайвій вазі слід обмежити вживання консервованих, гострих і солоних страв, які також можуть привести до загострення захворювань шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози.