Велика кількість людей звертаються до лікаря за допомогою від пневмонії із запізненням. А все тому, що на ранніх стадіях захворювання дуже складно відрізнити просту застуду від пневмонії. Причиною останньої є запальний процес легенів, застуда чи алергія. Також пневмонія може виникнути через перенесені травми грудної клітки. Ні в якому разі не можна зволікати з лікуванням, так як можна заробити серйозні ускладнення.

Люди, які складають групу ризику

Занедужати недугою можуть як дорослі, так і діти. Але вчені стверджують, що найбільше ризикують захворіти на пневмонію люди, які вживають алкогольні напої та палять цигарки. І якщо ви розглянули перші ознаки хвороби не потрібно панікувати, але і халатно ставитися, теж не варто. Медицина не стоїть на місці. На сьогоднішній день існує велика кількість методів боротьби з цією недугою, за умови, що ви звернетесь до лікаря вчасно.

Перші симптоми пневмонії

Присутність ознобу і лихоманки

Захворювання часто супроводжується підвищеною температурою тіла (понад 38.5 градусів) протягом чотирьох днів, знизити яку дуже складно. Людина страждає від сильного ознобу. Але цей симптом не є основним визначенням пневмонії, адже він характерний і при інших захворюваннях. Радимо придивитися і до інших ознак пневмонії.

Присутність постійної сонливості

При хворобі відчувається постійна сонливість і втому. Організм людини не має сил не тільки на боротьбу з хворобою, але і на елементарні потреби – на прийом їжі.

Характерний кашель

При протіканні хвороби характерною ознакою є постійне сильне покашлювання, яке часто супроводжується виділенням мокротиння зеленуватих і іржавих відтінків. Можуть також бути присутніми і кров’яні виділення.

Наявність задишки і часте коротке вдихання повітря

Внаслідок хвороби в людському організмі порушується дихальний ритм – він частішає. З боку це виглядає так, як ніби людина задихається, їй не вистачає кисню. Але коли ритм налагоджується, стає більш рівним, тоді у людини спостерігається легка задишка.

Прискорений ритм серця

Лікарі стверджують, що при хворобі змінюється ритм серцебиття. Тому перевірте свій пульс. Це можна зробити за допомогою двох пальців, приставивши їх до сонної артерії або зап’ястя.

Відчуття болі в області грудної клітини

Відчуття болю супроводжує людину не тільки в процесі покашлювання, але і при кожному вдиханні повітря. Зверніть увагу на те, як ви дихаєте.

Зниження працездатності організму, причиною якого стала перенесена застуда або грип

Не можете позбутися від застуди чи грипу, якими хворієте на продовженні багато часу, а підвищена температура тіла спостерігається більше п’яти днів – вам варто звернутися до лікаря. Це можуть бути симптоми пневмонії. Не можна і далі займатися самолікуванням.

Що робити при наявності симптомів хвороби

Якщо у вас є виражені симптоми захворювання, тоді вам терміново потрібно звернутися до лікаря за допомогою. Не варто забувати і про існування швидкої допомоги. В ході розмови з медпрацівником, як можна детальніше опишіть свої симптоми. І для встановлення точного діагнозу вам порекомендують зробити флюорографію, за допомогою якої визначається пневмонія.

І тільки після цього вам призначать необхідні медпрепарати. Але це не кінець в боротьбі з недугою. Вам знадобиться робити вправи лікувальної фізкультури, а також пройти фізіотерапію.

При своєчасному зверненні до лікаря захворювання не є великою проблемою. Існує велика кількість медпрепаратів, які раз і назавжди допоможуть позбутися від пневмонії. Але не варто ігнорувати поради лікарів про правила поведінки, яких потрібно дотримуватися після курсу лікування, також як не варто закривати очі на існування перших ознак хвороби. І тоді вам гарантовано дожити до глибокої старості в здоров’ї.

Джерело: HeadInsider