Зв’язок між раком і їжею стає все більш очевидною, допомагаючи мільйонам людей запобігати хворобам за допомогою коригування дієти. Рак, що виникає через неправильне харчування, зазвичай вражає органи, пов’язані з травним трактом.

Основними дієтичними винуватцями зазвичай є оброблені і рафіновані продукти. За словами Джозі Портер, лікаря-дієтолога з клініки здоров’я кишечника, деякі інші види їжі можуть бути настільки ж шкідливими для здоров’я.

Ферментовані продукти та напої виробляються шляхом контрольованого мікробного росту. Безліч продуктів, включаючи тофу, вино і сир, вимагають ферментації для свого виробництва.

Хоча ферментовані продукти широко рекламуються за їх користь для здоров’я, деякі інгредієнти, що використовуються в процесі ферментації, можуть збільшити ризик раку шлунка.

Читайте також:  Лікар-гастроентеролог назвала найнебезпечніший для здоров'я сніданок

Епідеміологічні дослідження показали, що ризик розвитку раку шлунка збільшується на дев’ять відсотків при вживанні кожних 20 грамів консервованих в солі овочів щодня.

“Сіль або деякі хімічні речовини, що містяться в тофу і пастах з соєвих бобів, які збільшуються в результаті ферментації, можуть відігравати важливу роль в канцерогенезі раку шлунка”.

Більш того, деякі дослідження викликали побоювання з приводу сполуки етилкарбамату, яке є побічним продуктом процесу ферментації.

Міс Портер пояснила:

“Дослідження на тваринах показали, що ця сполука може викликати рак або те, що ми могли б назвати канцерогенним. Канцерогени в продуктах харчування не нові. Ми знаємо про потенційні канцерогенні сполуки в продуктах харчування вже багато років. Візьміть, наприклад, перероблене м’ясо. Ми також пов’язуємо приготування певних продуктів при високих температурах і певні методи приготування (такі як смаження і приготування на грилі) з раком”.

Читайте також:  Вчені розповіли, як кілька тижнів без солодкого змінюють життя

Як правило, помірна кількість ферментованих продуктів може бути корисним для здоров’я через інших поживних речовин, які вони містять, таких як кальцій і пробіотики в кефірі або клітковина і вітаміни групи В, що містяться в хлібі.