Вчені, які довгі роки намагалися дізнатися секрет молодості, дійшли висновку, що найкращий спосіб уповільнити старіння – продовжити період до настання хвороб. У цьому, як показали дослідження, можуть допомогти сенолітики – препарати з ефектом омолоджування.

І хоча їхня ефективність для людини до кінця не доведена, експерименти за участю тварин дали обнадійливі результати, пише Daily Mail. Один із методів, що вивчаються, полягає в тому, щоб давати здоровим людям ліки, які лікують рак і діабет, за роки до того, як вони з’являться.

Так, у 2014 році американські дослідники зробили відкриття про антибіотик, який зазвичай призначають пацієнтам, які перенесли трансплантацію. У ході дослідження у собак, які отримували препарат під назвою рапаміцин, у середньому віці серцева функція була вищою за середню для їх віку. Вони також рідше страждали на вікові проблеми з серцем у пізнішому віці порівняно з групою собак, яким не давали препарат.

Читайте також:  Вчені встановили, що корисні властивості вівсянки залежать від її виду

Інші дослідження на тваринах показали, що це може збільшити загальну тривалість життя на 38 відсотків і призвести до збільшення енергії у пізнішому віці.

Дослідження на людях показують, що рапаміцин має омолоджуючу дію на імунну систему. Дослідники зі Стенфордського університету виявили, що люди похилого віку, які отримували шеститижневий курс рапаміцину, мали надзвичайно сильну реакцію на щеплення від грипу і менше хворіли на інфекції порівняно з групою, якій препарат не давали. Відзначили вплив рапаміцину і на м’язи – препарат також мав омолоджуючу дію.

На даний час у всьому світі проводиться понад 2000 випробувань антивікового ефекту рапаміцину, з них 1000 – у США.

Іншим досліджуваним препаратом є метформін для лікування діабету, який використовується з 1950-х років для зниження рівня цукру на крові. Але дослідження показали, що люди, які приймають його, живуть довше, ніж ті, хто приймає інші ліки від діабету, і трохи довше, ніж люди, які не мають діабету.

Читайте також:  Щоденне вживання молока пов'язали із підвищеним ризиком розвитку раку

То як же діють ці препарати?

Вчені вважають, що вплив на організм схожий на вплив розвантажувальних дієт, давно відомих своїми властивостями, що омолоджують.

Нестача поживних речовин змушує організм розщеплювати власні клітини для отримання енергії, і першими засвоюються ті, що пошкоджені або несправні. Це призводить до відбраковування старих, напівмертвих клітин, які могли викликати захворювання у пізнішому віці, тоді як більшість здорових клітин залишається.

Голодування також змушує організм використовувати жирові запаси як паливо, що стимулює вивільнення хімічної речовини, яка, сприяє виникненню нових зв’язків у мозку, покращуючи пізнавальні здібності.

Такі ліки, як рапаміцин та метформін, обманюють організм, змушуючи його думати, що поживних речовин не вистачає, викликаючи той самий ефект.

Читайте також:  107-річна британка назвала три речі, які допомагають дожити до її віку

Компанії Кремнієвої долини, що інвестують у дослідження цих препаратів, вигадали їм новий термін: сенолітики. І деякі з них коригуються, щоб навмисне повернути назад ефекти старіння.

Також дослідження, проведені в США, показали, що у тварин, які отримували сенолітичні ліки дазатініб, які вже використовуються для лікування лейкемії, з меншою ймовірністю розвивалося вікове руйнування хребта.

Інші вчені з Кремнієвої долини вважають, що секрет того, як повернути час, криється в наших генах.

У 2006 році японський учений Шинья Яманака виявив крихітні зміни в нашій ДНК, які можуть перетворювати клітини на молодші версії самих себе. Сьогодні ряд стартапів Кремнієвої долини, у тому числі фірма Altos Labs Джеффа Безоса, вивчають цю технологію, щоб з’ясувати, чи може вона запобігти віковим захворюванням.