Серцево-судинні захворювання і дієта є синонімами, але це поняття трохи складніше. Останнім часом все більше уваги приділяється здоров’ю кишечника через безліч зв’язків із загальним здоров’ям і благополуччям. Від ефективного травлення до зміцнення імунітету і загального настрою людини; здоров’я кишечника є ключовим.

Також було показано, що це сильно впливає на здоров’я вашого серця з чотирма ключовими факторами, які потенційно перешкоджають всьому процесу.

Вчені виявили, що погане здоров’я кишечника збільшує ризик інфаркту міокарда, стенокардії та серцевої недостатності. Ведення нездорового способу життя, яке включає в себе неправильне харчування, куріння, відсутність фізичної активності або хвороби кишечника, може порушити баланс мікробіома, що ще більше посилить ряд проблем з серцем.

Коли ці чотири фактори ризику очевидні, мікробіом людини піддається впливу сполук, які можуть викликати множинні неінфекційні хронічні захворювання у людей з високим генетичним ризиком.

Попередні дослідження вже показали, що мікробіом кишечника змінюється у людей з хронічними захворюваннями серця.

Згодом дослідники визначили сполуки, які виробляються хворим мікробіомом, наприклад, бактеріальне з’єднання під назвою триметиламін (ТМА), яке після модифікації в печінці людини-господаря викликає атеросклероз.

Європейський Консорціум дослідників заснував дослідницький проект MetaCardis, що фінансується ЄС, для вивчення ролі кишкових мікробів у кардіометаболічних захворюваннях.

“Ми виявили, що близько половини цих кишкових бактерій і сполук крові були змінені медикаментозним лікуванням і не мають прямого відношення до серцевих захворювань або ранніх стадій захворювань, таких як діабет або ожиріння, що виникають до діагностики серцевих захворювань. Решта порушень мікробіома кишечника відбулися на ранніх стадіях захворювання надмірною вагою і діабетом 2 типу, за багато років до того, як пацієнти помітили будь-які симптоми хвороби серця”, — сказав професор Олуф Педерсен з Копенгагенського університету.