На думку вчених, стає все більш очевидним, що харчові звички є одним з ключових факторів впливу на виникнення і зростання ракових пухлин.

Дослідники нагадують, що в першу чергу з розвитком раку асоціюється їжа, що сприяє зростанню жирової тканини в тілі. Надлишок жиру активізує процеси, що спонукають клітини тканин піддаватися аномальному росту і накопичуватися в новоутворення (пухлини). Недавнє дослідження показало, що популярна їжа посилює схильність людей до ожиріння та раку.

Детальніше про цю роботу вчених, що представляють Національний інститут раку, писав медичний журнал Nature. Наукові фахівці дійшли висновку, що провокаторами онкозахворювань можуть бути продукти з високим вмістом фруктози. Зокрема, з їх споживанням дослідники пов’язують схильність до захворювання на рак кишечника.

“Будучи популярним підсолоджувачем, фруктоза збільшує тривалість життя ракових клітин в кишечнику, що призводить до утворення більших пухлин”, – висловлюються вчені.

Біологами проводилися випробування на мишах, яким давали кукурудзяний сироп, що відрізняється високою концентрацією фруктози. Фахівці відзначають, що змогли спостерігати за молекулярним механізмом, що пояснює, чому фруктоза може стимулювати зростання злоякісних пухлин. Виявилося, що при її споживанні відбувається активне зростання ворсинок, що вистилають кишечник, завдяки чому стає більш інтенсивним поглинання поживних речовин. Пухлини в кишечнику, які отримують таке посилене харчування, починають, відповідно, швидше рости.

Крім того, подовження ворсинок в кишечнику сприяє прискореному росту жирової тканини, яка також стимулює розвиток пухлинних утворень. Автори роботи резюмували, що годування гризунів кукурудзяним сиропом з високим вмістом фруктози призвело як до збільшення розміру пухлин в кишечнику, так і до їх більш агресивного поширення.

Фахівці звертають увагу на те, що фруктоза є широко використовуваним харчовим інгредієнтом, її містять багато популярних продукти харчування та напої. Як така, вона не шкодить організму, але проблема в тому, що сучасні люди вживають її у великих кількостях.

Дослідження впливу фруктози на організм вчені продовжать вже за участю людей.