Дієтолог Наталія Нефьодова вважає, що різке скорочення калорійності – це найбільша помилка, яку тільки можуть припустити люди, що сидять на дієті. Знижувати кількість калорій потрібно дуже обережно.

В інтерв’ю радіо Sputnik дієтолог Наталія Нефьодова розповіла про те, які помилки найчастіше роблять люди, які бажають схуднути. Однією з найпоширеніших та найважчих помилок є різке зниження кількості калорій у раціоні.

Фактично цим людина переводить свій організм у режим голоду, у якому тіло починає запасатися будь-якими джерелами їжі про запас, оскільки обмін речовин уповільнюється. А значить, хоч би що ми з’їли, тіло обов’язково спробує калорії зберегти.

Крім того, зменшуються витрати енергії. Все це призводить до того, що вага не скорочується, а ніби зупиняється. Але варто лише трохи збільшити калорійність, і ваги знову почнуть показувати помітне збільшення.

Тому переходити на екстремальні дієти та голодування не варто, потрібно лише плавно знижувати калорійність. Природно, ви не зможете схуднути, якщо знижена калорійність не поєднуватиметься з інтенсивними фізичними навантаженнями.

До раціону, за словами експерта, обов’язково потрібно включати більше продуктів з клітковиною, вітамінами, мінералами та речовинами. А всього це дуже багато у фруктах та овочах. Багато експертів рекомендують щодня отримувати щонайменше 5 порцій фруктів і овочів у тому чи іншому вигляді, як і натуральному, і як гарніру чи інгредієнтів для салатів.