Згідно з недавнім дослідженням, люди, які п’ють каву щодня, рідше хворіють на рак печінки. Стаття опублікована в Gastroenterology & Hepatology.

Дослідження показало, що люди, які п’ють одну чашку кави в день, мають на 20% менший ризик раку печінки, ніж ті, хто взагалі не п’є каву. Було доведено, що кава без кофеїну, хоча і менш ефективна, також має захисну дію проти раку печінки.

Дослідження

Група дослідників з Університету Саутгемптона і Університету Единбурга встановила, що кава може значно знизити ризик виникнення гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК) або раку печінки.

Щоб вивчити захисні ефекти кави, дослідники вивчили дані 26 досліджень, в яких взяло участь 2,25 мільйона чоловік.

Читайте також:  Лікар назвав овоч, який зберігає здоров'я мозку в старості

У порівнянні з людьми, які не пили каву, у тих, хто пив принаймні одну чашку в день, ризик ГЦК був на 20% нижче. У тих, у кого було дві чашки в день, ризик знизився на 35%.

Олівер Кеннеді, провідний автор дослідження, зазначив, що занадто велика кількість кави не сприяє здоров’ю. Незважаючи на широкий спектр корисних властивостей для здоров’я, кофеїн може викликати побічні ефекти, такі як високий артеріальний тиск, розлад шлунка, напади подагри, безсоння і підвищену тривожність.

Кеннеді додав, що дослідження вносить вклад в сукупність доказів, що показують, як при вживанні в помірних кількостях кава має лікувальні властивості. Автори припускають, що кава може бути життєздатним втручанням у спосіб життя для профілактики ГЦК та інших захворювань печінки.

Читайте також:  Яким людям не слід пити вино: пояснюють лікарі