Іноді раптове пробудження вночі пояснюється тимчасовою проблемою, але причиною може бути хронічне порушення, що потребує клінічного лікування.

Апное уві сні. Це одна з найпоширеніших причин, через які можна несподівано прокинутися серед ночі. Апное характеризуєте порушенням дихання у сплячої людини, її зупинками та гучним хропінням. Під час зупинок дихання мозок людини відчуває кисневе голодування, і вважається, що люди з апное можуть бути схильні до захворювань мозку, включаючи деменцію.

Позиви до сечовипускання. Багато лікарів стверджують, що здоровий організм має витримувати восьмигодинний нічний сон без пробуджень для відвідування туалету. Якщо позиви до сечовипускання все ж таки виникають, хоча людина не п’є багато води і не приймає ліків, у неї можна запідозрити гіперактивний сечовий міхур, цукровий діабет, проблеми з простатою (у чоловіків), серцеве захворювання.

Потовиділення. Пробудження серед ночі через рясний пот може спостерігатися при ГРВІ, цукровому діабеті та інших ендокринних порушеннях, раку.

Алкоголь та їжа. Згідно з дослідженнями, вживання алкоголю може порушувати циркадний ритм та скорочувати цикл сну – тому після випивки напередодні можна несподівано прокинутися у невідповідний час. Що ж до їжі, то важкі страви, з’їдені незадовго до сну, здатні порушити травлення, викликати нетравлення шлунка чи здуття, які теж діють як будильник.

Передозування синього світла. Смартфони випромінюють синє світло, яке, як відомо, негативно впливає на цикл сну та неспання. Постійне використання гаджетів, особливо ввечері та перед сном, піддають організм інтенсивному впливу синього світла, і це може порушувати механізми засинання та пробудження, повідомив The Health Site.