Почався сезон гарбузів – не варто нехтувати шансом скинути вагу з користю для здоров’я.

Гарбуз по праву вважають лідером за вмістом корисних речовин серед осінніх овочів. Він містить магній, кальцій, мідь, кобальт, залізо, каротин, вітаміни групи В, А, С, Е, РР та інші.

Але і це ще не все — гарбуз називають продуктом з нульовою калорійністю. Звичайно, він насправді має поживну цінність, але організм витратить стільки ж енергії на те, щоб засвоїти гарбуз.

Лікар Михайло Гінзбург розповіврадіо Sputnik, що гарбуз — ідеальний овоч для схуднення, який до того ж дуже смачний, ситний і корисний.

Він зазначив, що гарбуз завдяки високому вмісту клітковини надовго дарує відчуття ситості, але при цьому містить дуже мало калорій. Якщо в раціон ввести страви з гарбуза, можна істотно знизити калорійність, а це важливо для схуднення.

Однак Гінзбург закликав не зловживати, намагаючись харчуватися тільки гарбузом або побудувавши монодієту на цьому овочі. Він зазначив, що така монодієта погано переноситься — рослинні продукти містять сполуки, що подразнюють шлунок і підвищують апетит. Результат же від такої дієти дуже короткочасний — вага повернеться разом зі звичним раціоном.

Крім того, монодієтами в принципі не можна користуватися часто — це істотні обмеження в харчуванні, які можуть позначитися на здоров’ї. Монодієти мають багато протипоказань і починати їх без консультації з лікарем не рекомендується.

Джерело: 7mednews