Ознаки деменції нерідко сприймаються як прояв старіння – наприклад, в розвитку недоумства можуть вказувати погіршення уваги і пам’яті.

Розвиток деменції руйнівним чином позначається на пам’яті, розумових процесах. З огляду на це важливо звертати увагу на те, як може погіршуватися робота мозку. При деменції швидкість розумових реакцій та здатність запам’ятовувати нову інформацію суттєво знижуються.

«На старості досить часто погіршуються увага та пам’ять, але серйозні порушення можуть бути пов’язані з розвитком деменції», – про це виданню ETNT розповіла доктор медицини Ванесса Льюїс.

З точки зору неврологів, показником доброго здоров’я мозку у людей похилого віку є їх здатність самостійно займатися повсякденними справами. При деменції те, що відбувається згасання інтелектуальних здібностей відключає цю функцію.

Медики вказали на ознаки деменції, яких багато хто не розпізнає протягом довгого часу, сприймаючи їх за прояви старості.

Втрата можливості орієнтуватися. За словами лікарів, насторожують випадки, коли люди починають плутатися в добре відомих їм місцях, де вони неодноразово бували.

Питання, що повторюються. При неодноразово поставлених однакових питаннях за короткий час теж можна запідозрити розвиток деменції.

Характер та поведінка. Неврологи також радять звертати увагу на різкі зміни у натурі, звичках людини. Якщо, наприклад, він був товариським, але раптом перетворився на інтроверта, став нелюдимим, причина може ховатися в деменції.