Одним з кращих, доступним і недорогим суперпродуктом, що підвищує захист організму від хвороб серця, є банан, заявили фахівці в області харчування.

На порталі Food News медики розповіли, чому вважають банан “неймовірно корисним суперпродуктом”. За їх словами, доступні практично повсюдно недорогі банани мають цілу низку переваг для людини – зокрема, сприяють оздоровленню серцево-судинної системи.

Експерти пояснили, що фрукт є багатим джерелом калію – мінералу, що впливає на процеси регулювання артеріального тиску. Як природний міорелаксант, калій розслабляє стінки кровоносних судин і артерій, забезпечуючи безперешкодний потік крові.

“Крім того, харчові волокна банана перешкоджають всмоктуванню надлишкового цукру і поганого холестерину в кишечнику, тим самим знижуючи ризик ішемічної хвороби серця, інсульту, серцевого нападу”, – уточнили фахівці.

Вони доповнили, що калій в бананах поєднується з магнієм – цей дует мінералів сприятливо впливає на функції нервової системи, покращують якість сну. До того ж їх плоди забезпечують організм триптофаном, який він перетворює в нейромедіатор серотонін, що регулює циркадний ритм. Це гармонізує періодичність циклів сну – неспання, запобігає безсонню, підвищує захист від повсякденних стресів, що також сприяє профілактиці хвороб серця.

В цілому споживання бананів сприятливо позначається на імунітеті, підкреслили експерти.