Медики розповіли, які хвороби можуть передаватися між партнерами під час простого поцілунку. В процесі такого контакту між людьми відбувається обмін великою кількістю бактерій.

Моментально може передаватися вірус герпесу, тому якщо на губах людини є виразки або бульбашки, краще тимчасово почекати з ніжностями. Хоча вилікувати таку інфекцію просто за допомогою мазей і таблеток, патоген залишається в організмі і час від часу знову дає про себе знати.

Через поцілунки поширюється і паротит, відомий як свинка. Після зараження може статися набряк привушних слинних залоз, а для профілактики захворювання є вакцина.

Вірусний менінгіт теж передається за допомогою поцілунків. При цьому стані спостерігаються втома, головні і шийні болі, озноб і температура. Небезпека в тому, що недуга зачіпає оболонки головного мозку.

Читайте також:  Зберігайте міцні та здорові кістки за допомогою цих 4 порад

Через поцілунок можна підхопити грип або коронавірус. Людина відчуває погіршення самопочуття, у нього з’являються кашель і озноб, часом відбувається втрата нюху. Цитомегаловірус теж поширюється при поцілунках і може не давати про себе знати.

Іноді при ньому мають місце слабкість і болі в горлі, у індивіда запалюються лімфовузли. Особливо небезпечний патоген для вагітних, оскільки здатний вплинути на плід.

Ще однією загрозою виступає поліомієліт, що вражає ЦНС. Він може спровокувати параліч. Запобігти зараженню дозволить спеціальне щеплення.