Якщо ви хочете прожити довго і мати при цьому хороше здоров’я, то вам допоможе правильне харчування. Але в деяких випадках така їжа може навіть зашкодити.

За словами доктора медичних наук та лікаря Бет МакКемпбелл, здорові продукти можуть стати небезпечними для людини з кількох причин, пише Eat This, Not That. Зазвичай через те, що у людини на продукт алергія, а він про це не знає. Або через те, що їжа зіпсована чи приготовлена неправильно.

Ось які продукти можуть бути.

Коричневий рис. Він може містити неорганічний миш’як. Відомо, що через постійну дію цієї речовини може підвищитися ризик розвитку хвороб серця, діабету другого типу, раку шкіри, печінки, сечового міхура. Тому їсти такий рис потрібно в помірних кількостях.

Молюски. Устриці, мідії, молюски, краби, креветки, морські гребінці, омари тощо. можуть зашкодити вашому організму залежно від цього, чим ці істоти харчувалися у морі. Тому ви можете ними отруїтися.

Непастеризований сир. Серед найнебезпечніших хвороб, які викликає такий сир, – листерія та кампілобактеріоз.

Плоди з кісточками. Справа в тому, що в подібних фруктах є ціаногенні сполуки, які в організмі можуть перетворитися на отруту. Тому краще не ризикувати і не їсти цих продуктів багато.

Мед. До його складу можуть входити отруйні алкалоїди, через які у вас виникнуть головний біль, блювання, нудота, запаморочення. Також може містити важкі метали або грайанотоксини. Останні можуть призвести до смерті чи паралічу. А ще мед небезпечний для немовлят через те, що містить бактерії C. botulinum.

Риба фугу. Її потрібно приготувати певним чином, інакше вона стане отруйною. Справа в тому, що така риба містить смертельно небезпечну речовину тетродотоксин, причому протиотрути не існує.

Проростки. Їх обов’язково потрібно ретельно мити перед вживанням. Інакше ви отруїтесь сальмонелою, кишковою паличкою або листерією.

Попкорн у мікрохвильовій печі. Хімічні речовини, що містяться у внутрішній частині пакетів для попкорну, можуть підвищити ризик розвитку раку.