Враховуючи зв’язок між діабетом 2 типу, рівнем цукру в крові та інсуліном, не дивно, що провідні експерти в галузі охорони здоров’я та дієтологи заявляють, що сніданок є одним з найважливіших прийомів їжі протягом дня. Численні дослідження виявили один з кращих варіантів сніданку, і яйця опинилися на першому місці.

Лікар-дієтолог Келлі Кеннеді сказала: “організму дійсно потрібні поживні речовини, які дає сніданок, щоб буквально «перервати голодування», яке виникає під час сну”.

У дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США Національних інститутів здоров’я, вивчалося вживання яєць дорослими з діабетом 2 типу і його вплив на глікемічний контроль, антропометрію і якість дієти.

У дослідженні зазначалося:

“Рандомізоване контрольоване одинарне сліпе перехресне дослідження за участю 34 дорослих з діабетом 2 типу, яким призначено одну з двох можливих послідовностей двох різних 12-тижневих курсів лікування. У порівнянні з виключенням яєць зі звичайного раціону, включення яєць не зробило помітного впливу на глікірованний гемоглобін і систолічний артеріальний тиск, а також значно знизило індекс маси тіла і рейтинг вісцерального жиру”.

Включення яєць в звичний раціон діабетиків значно знизило окружність талії і відсоток жиру в організмі в порівнянні з вихідним рівнем.

Дослідження показують, що регулярне вживання яєць може поліпшити рівень глюкози в крові натщесерце у людей з переддіабетом або діабетом 2 типу.