Знизити ризик смертності від онкологічних захворювань на 14-28% людині допоможе регулярне виконання вправ на зміцнення м’язів, пов’язаних із аеробними навантаженнями. Тоді як загалом фізична активність здатна посприяти в унеможливленні розвитку раку горла, грудей, шлунку, нирок, сечового міхура та ендометрії.

Це з’ясували під час досліджень із використанням демографічних даних фахівці EPMUnifesp – Медичної школи Пауліста й Федерального університету Сан-Паулу (Бразилія) в співпраці з іншими вченими. Результати роботи опубліковано в Міжнародному журналі поведінкового харчування і фізичної активності.

Згідно зі звітом, тренування з присіданнями, веслуванням, планками, силовими вправами тощо можуть знизити ймовірність смерті від раку на 14%. А коли вони поєднуються з аеробними навантаженнями, наголошують вчені, користь ще більша – ризик летальності в такому випадку знижується на 28%.

Читайте також:  Буряковий сік виявився важливим помічником для серця та судин

“Фізична активність пов’язана зі зниженням ризику деяких видів раку, але не було зрозуміло, які види вправ дають найкращі результати. Ми виявили докази того, що силові тренування м’язів можуть не тільки знизити захворюваність і смертність від раку, а й мати ще кращий ефект, якщо вони пов’язані з аеробними вправами, такими як ходьба, біг, плавання і їзда на велосипеді”, – пояснив автор наукової роботи професор Леандро Резенде.

Дослідження також показало, що вправи для зміцнення м’язів можуть знизити ризик раку нирки на 26%.

Водночас не було виявлено статистично значущих кореляцій між такими заняттями й пухлинами, переважно локалізованими в товстій кишці, простаті, легенях, підшлунковій залозі, сечовому міхурі, стравоході й прямій кишці, а також меланомою, множинною мієломою, лімфомою, лейкемією і раком травної системи.

Читайте також:  Високий холестерин: лікар пояснює найважливіший фактор зниження рівня

Однак науковці ще раз підтвердили рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо регулярних аеробних вправ для дорослих: 150-300 хвилин на тиждень за помірної інтенсивності, 75-150 хвилин за інтенсивних вправ або еквівалентній комбінації. Фахівці також рекомендують проводити зміцнюючі вправи двічі на тиждень.