Лікар-дієтолог Олена Соломатіна попереджає: навіть відварені картопля і морква можуть бути небажані для людей цукровим діабетом – у цих овочів підвищений глікемічний індекс.

Лікарка розповіла, що здоровій людині коренеплоди корисні в будь-якому вигляді, але при наявності хронічних захворювань раціон харчування неминуче доводиться коригувати.

Експерт заявила: ті, кого є зайва вага або проблеми з цукром, повинні бути обережні з вареними коренеплодами.

За словами дієтолога, морква і картопля є крохмалистими овочами: в термічно обробленому вигляді у них підвищується глікемічний індекс. Це означає, що після вживання таких продуктів в крові істотно зростає рівень цукру.

Вживати моркву Соломатіна порадила в злегка пасерованому вигляді: це допомагає захиститися від проблем із зростанням цукру в крові і підвищить засвоєння бета-каротину.

Картопля тим, хто не страждає від підвищеного цукру в крові, може принести багато користі в запеченому вигляді: запечена картопля містить багато калію, який знижує артеріальний тиск, зменшує набряки, поліпшує роботу серця.

“У хворих людей раціон повинен визначатися відповідно до захворювань. Є ті, кому користь приносять сирі коренеплоди: їх клітковина допомагає вивести токсини, ендотоксини, холестерин. Особливо це показано тим, у кого є атеросклероз, рак кишечника”, – пояснила лікар-дієтолог.

Джерело: МедікФорум