Як з’ясували вчені, різке зниження фізичної активності всього за два тижні викликає негативні наслідки для здоров’я.

Під час конгресу Європейської асоціації з вивчення діабету вчені з університету Ньюкасла розповіли, чому не варто проводити відпустку в ліжку. Різке зниження звичного рівня фізичної активності всього за два тижні призводить до погіршення основних показників здоров’я, а також збільшення обсягу талії.

Фахівці розповіли про свій експеримент, в якому взяли участь 28 добровольців, середній вік яких склав 32 роки. Всі вони були здорові, мали індекс маси тіла в межах норми і зазвичай проявляли “середню” фізичну активність. Тобто, вони проходили в день близько десяти тисяч кроків і займалися спортом 1-2 години в тиждень.

Читайте також:  Високий холестерин: лікар пояснює найважливіший фактор зниження рівня

Добровольцям запропонували різко знизити їх фізичну активність. Протягом двох тижнів вони робили всього близько 1,5 тисяч кроків на день. Після учасники експерименту пройшли різні тести.

За два тижні у випробовуваних виріс обсяг талії-в середньому на 0,8 сантиметра. У них на 0,5% виріс обсяг жирової тканини, а також підвищився рівень тригліцеридів в крові і зросла резистентність до інсуліну. Крім того, добровольці стали на 4% гірше справлятися з фізичними навантаженнями. Тобто, у них виріс ризик діабету і серцево-судинних захворювань, а, значить, і ризик передчасної смерті.

Коли добровольці повернулися до свого звичайного життя, через кілька тижнів всі їх показники повернулися до початкового стану.

Читайте також:  Вівсянка на сніданок допомагає спалювати калорії протягом дня