Яйця – це корисний натуральний продукт, який містить багато білка і мікроелементів. Однак, як і для будь-якого іншого продукту, у яєць є свої протипоказання. Дієтолог Олена Соломатіна розповідає, кому не можна їсти яйця.

«Існує індивідуальна непереносимість, у людей досить часто буває алергія. Яйця також не можна вживати тим, у кого сильно підвищений холестерин. З одного боку, в яйці міститься холестерин, компенсований лецитином. На здоровій людини яйце не має якоїсь негативної дії, оскільки лецитин не дає осідати холестерину на стінках судин, але хворій людині жовток яйця вже потрібно вживати вкрай акуратно», — говорить дієтолог Олена Соломатіна.

Читайте також:  Як зробити живіт плоским: прості, але робочі методи дієтолога

Також дієтолог сказала, що судини уражені і у хворих на діабет, а значить і також варто обмежити споживання яєць.

Шлунок, печінка і жовчний міхур

За словами Олени Соломатіної, яйця можуть бути шкідливі для тих, хто страждає панкреатитом і кислотним рефлюксом – вони можуть спровокувати загострення. Яєчний жовток має жовчогінну дію, тому не варто ним захоплюватися при жовчнокам’яній хворобі.

Що стосується кислотного рефлюксу, то яйця суворо не протипоказані, головне – не вживати їх на вечерю (не пізніше, ніж за 3 години до сну). Це пов’язано з тим, що в горизонтальному положенні, ризик викиду кислоти в стравохід збільшується.

Читайте також:  Артрит: 5 найгірших видів м'яса, які призводять до тяжких загострень

Дітям не можна давати яйця до року, а після року – не більше чверті жовтка.

Білок і жовток

Білок і жовток мають різну харчову цінність і поживний склад. Дієтологи часто рекомендують наступне співвідношення: 1 жовток і 3 білка. Такий омлет точно не принесе шкоди, зате добре наситить.

Джерело: МедікФорум