Дієтологиня Зухра Павлова розповіла, які продукти підходять в якості заміни м’яса. Фахівчиня запропонувала звернути увагу на рослинну і кисломолочну продукцію.

До дієтологині звернулася одна з підписниць в соцмережі Instagram з питанням, що можна вживати людям, які вважають за краще виключити з раціону м’ясо і м’ясні продукти. Також жінці стало цікаво, показники яких гормонів необхідно перевіряти, щоб поліпшити гормональний фон. Зухра Павлова повідомила, що при відмові від м’яса необхідно компенсувати дефіцит, який виникає при даній системі харчування. Наприклад, важливо спостерігати за рівнем заліза, фолієвої кислоти (вітаміном B9) і B12.

Корисні речовини бажано вживати в метильованій формі. Дієтологиня пропонує додати в раціон рослинний білок і тваринний, який людина самостійно вибирає. Можна віддати перевагу сиру, яйцям або рибі.

Читайте також:  Вчені розкрили користь контрастного душу здоров'ю

Часом вегани і вегетаріанці стикаються з виникненням прищів на обличчі і тілі. Зухра Павлова пояснює це тим, що таким чином проявляється залізодефіцит, і порушується баланс стероїдних гормонів, зокрема дигідротестостерону. З цієї причини експертка рекомендує звернутися за консультацією до ендокринолога.