Сіль додають в багато продуктів і страви, проте мало хто знає про її небезпечному впливі на організм. Згідно з дослідженнями, велика кількість споживаної солі може зробити людину більш вразливою до хвороб, викликаних бактеріями і вірусами, в тому числі до COVID-19.

Дані дослідження наводить портал Eat This, Not That!. Фахівці вивчили метаболізм клітин імунної системи, які були схильні до впливу високих концентрацій солей. З’ясувалося, що сіль змушує клітини виробляти менше АТФ (аденозинтрифосфату) і споживати менше кисню.

АТФ-це свого роду універсальне паливо, яке живить всі клітини, забезпечуючи енергію для м’язової сили і регуляції метаболізму. Якщо високий рівень натрію в організмі викликає дефіцит АТФ, це впливає на ефективність функціонування білих кров’яних клітин, які в значній мірі відповідають за імунну відповідь організму.

Читайте також:  Вчені назвали 3 продукти, які допоможуть запобігти ранню смерть

У зв’язку з цим експерти з харчування рекомендують дорослим обмежити щоденне споживання солі максимум п’ятьма або шістьма грамами. Сюди входить і сіль, що міститься в оброблених харчових продуктах.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News