Лікар-дієтолог розповіла, як схуднути, щоби не повернулися зайві кілограми. Ці поради актуальні для тих, хто бажає після застіль повернутися у колишню форму.

Дієта – це не єдино правильний спосіб схуднення. Лікар-дієтолог Олена Дороднєва розповідає про те, що потрібно застосовувати цільову програму щодо зниження ваги. Комплексний підхід у цьому випадку є найдієвішим.

Пацієнт спочатку має проаналізувати свій раціон. Це не означає, що слід вираховувати кількість калорій з кожної страви, а дотримуватися правила «все має бути в міру».

Проблема схуднення хвилює багатьох людей, але не кожен може годинами просиджувати в спортзалі. Скинуті кілограми часто повертаються за неправильно обраного підходу.

Правильне харчування в жодному разі не повинно асоціюватися з булочками, піцами, бургерами, тортиками та іншим. Від таких страв бажано відмовитися. При цьому кілька цукерок до чаю чи одне тістечко не погіршить ситуацію.

У боротьбі із зайвою вагою часто пацієнтам доводиться стикатися з дефіцитом мікроелементів та вітамінів. Особливо поширений недолік вітаміну Д, В, С, а також хрому, заліза, магнію, аскорбінової кислоти. Сумна ситуація може спостерігатися під час тривалого голодування, тому з особливою обережністю слід підходити до цього методу.

Олена Дороднєва рекомендує поступово знижувати навантаження на шлунково-кишковий тракт: на сніданок замість бутерброда виберіть вівсянку, обід зробіть щільнішим, а вечерю мінімальною. Вибір суворої дієти після свят немає сенсу, оскільки це стрес для організму. Щоб не допустити повернення зайвої ваги, не варто переїдати, а також необхідно стежити за сполучністю продуктів. Не забувайте і про помірні фізичні навантаження.