Щоб уникнути шкоди здоров’ю, в каву не можна додавати топінги, зефір та інші джерела доданого цукру та калорій. Кава з напою, що бадьорить і зігріває, може виявитися шкідливою, якщо пити її з деякими добавками.

До таких відносяться цукор, у тому числі коричневий, який анітрохи не корисніший за звичайний рафінад, цукрові сиропи, топінги, які багаті ароматизаторами та барвниками, жирні вершки, шоколад, зефір та маршмеллоу.

Ці добавки – добова норма цукру. До того ж кава часто не обходиться без десерту, що додає швидких вуглеводів та порожніх калорій, а разом із вершками це всерйоз навантажує організм. У результаті після такого, здавалося б, ситного перекушування, що перевищує норму повноцінного обіду з білком, швидко настає гостре почуття голоду, у результаті – набір ваги.

Такий напій може спровокувати розлад кишечника або загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, акне та набір зайвої ваги. Крім того, через таку велику кількість цукру може відбутися різкий стрибок інсуліну в крові.