Дієтолог Альбіна Комісарова зруйнувала популярний стереотип про майонез. Експерт запевняє, що він не такий шкідливий, як багато хто звикли думати.

Зловживати майонезом, звісно, ​​не варто. Продукт дуже калорійний: 680 ккал на 100 грамів. Це багато! Але для порівняння у 100 г оливкової олії 880 ккал, а у 100 г вершкового – 715 ккал.

«Чи шкідливий майонез для здоров’я? Почнемо з того, що продукт робиться з олії (ненасичених жирів), кількість трансжирів у ньому мінімальна. У майонезі багато солі (саме це не корисно) та багато калорій», — каже експерт.

Інгредієнтний склад включає прості складові: олія, яєчний жовток, цукор, сіль, вода, сік лимона або оцет, гірчиця. Не найнебезпечніші для здоров’я компоненти.

Чи є сенс віддавати перевагу легшим, не жирним майонезам? Є. Головне уважно читати склад та уникати стабілізаторів, надмірних Е-добавок. Також пам’ятати, що смакові якості «полегшених майонезів» залишають бажати кращого.

Чи можна їсти майонез щодня? Не варто, через надлишок солі та велику калорійність.

Які води можна зробити? Майонез їсти можна, але зловживати ним на постійній основі не варто. Якщо ви час від часу додаватимете кілька ложок майонезу в салат як заправку, нічого страшного не трапиться.

Але не нехтуйте й іншими видами заправок, наприклад, олією.