Деякі хвороби серця проявляються не відразу, тому здогадатися про наявність без медичного обстеження практично неможливо. При цьому є деякі ознаки на руках, які підкажуть, що орган перебуває в небезпеці. Медики нарахували 5 таких станів.

За словами кардіологів, якщо на подушечках пальців або на долонях з’явилися болючі та тверді припухлості, червоні шишки, слід звернутися до лікарів, оскільки ці симптоми можуть свідчити про інфекційний ендокардит.

Йдеться про небезпечне запалення, тому краще не затягувати із походом до профільного фахівця. Ще один небезпечний симптом – червоні чи фіолетові смужки під нігтями. Виявилося, це осколкові крововиливи, які можуть вказувати або на інфекцію або інші хвороби серця. Дана ознака може свідчити про інфікування клапанів серця, появу крихітних згустків, що ушкоджують дрібні капіляри та про пошкодження судин унаслідок набухання – васкуліту. Усі ці стани небезпечні.

Не слід ігнорувати набряклі пальці, особливо якщо вони виглядають як барабанні палички. Цей стан називають симптомом барабанних паличок або пальцями Гіппократа. Воно свідчить про хронічну нестачу в організмі кисню, що небезпечно не тільки для серця, але й усіх інших органів. Також слід звернути увагу на появу воскових грудочок на руках. Вони, як правило, виникають при дуже серйозному захворюванні – амілоїдозі серця.

Також медики рекомендують стежити за зміною кольору долонь. Якщо на них з’являються червоні або коричневі плями, слід пройти обстеження на наявність у серці та судинах бактеріальної інфекції. Цей стан відомий як інфекційний ендокардит.