ГоловнаНовини Здоров'яДієтологи розповіли, скільки овочів повинна з’їдати людина

Дієтологи розповіли, скільки овочів повинна з’їдати людина

Вживання овочів у необхідній кількості не тільки надає підтримку організму людини, але і здатне оздоровлювати у разі хвороб. До такого висновку прийшли фахівці з Санкт-Петербурга, співробітники Університету ІТМО.

Овочі

Російські вчені провели експеримент з добровольцями і встановили: щоденне вживання овочів не повинно бути нижче певного рівня. Людина повинна з’їдати фіксовану денну норму овочів, якщо вона хоче поліпшити стан мікробіома кишечника і за рахунок цього уникнути раку і діабету, – таким є висновок експертів.

В ході експерименту добровольці повинні були дотримуватися дієти, багатої волокнами, – тобто, активно вживати рослинні продукти. За словами одного з авторів наукового дослідження Дмитра Алексєєва, навіть нестроге дотримання такого принципу в харчуванні вже через два тижні призвело до позитивних змін у показниках кишкової мікрофлори людей.

Читайте також:  Медики озвучили перші симптоми розвитку пухлини мозку

Вчені з’ясували, скільки саме овочів має з’їдати людина для поліпшення кишкової мікробіоти. За їх словами, вживаючи щодня мінімум 30 грамів харчових волокон, які містяться в овочах, можна домогтися значного оздоровлення організму і покінчити з багатьма проблемами, пов’язаними з поганим травленням.

В даний час люди недоотримують необхідну норму мікроелементів і вживають недостатньо овочів, з жалем констатували фахівці.

Джерело: МедікФорум