Вживання овочів у необхідній кількості не тільки надає підтримку організму людини, але і здатне оздоровлювати у разі хвороб. До такого висновку прийшли фахівці з Санкт-Петербурга, співробітники Університету ІТМО.

Російські вчені провели експеримент з добровольцями і встановили: щоденне вживання овочів не повинно бути нижче певного рівня. Людина повинна з’їдати фіксовану денну норму овочів, якщо вона хоче поліпшити стан мікробіома кишечника і за рахунок цього уникнути раку і діабету, – таким є висновок експертів.

В ході експерименту добровольці повинні були дотримуватися дієти, багатої волокнами, – тобто, активно вживати рослинні продукти. За словами одного з авторів наукового дослідження Дмитра Алексєєва, навіть нестроге дотримання такого принципу в харчуванні вже через два тижні призвело до позитивних змін у показниках кишкової мікрофлори людей.

Вчені з’ясували, скільки саме овочів має з’їдати людина для поліпшення кишкової мікробіоти. За їх словами, вживаючи щодня мінімум 30 грамів харчових волокон, які містяться в овочах, можна домогтися значного оздоровлення організму і покінчити з багатьма проблемами, пов’язаними з поганим травленням.

В даний час люди недоотримують необхідну норму мікроелементів і вживають недостатньо овочів, з жалем констатували фахівці.

Джерело: МедікФорум