Дослідження вчених з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі доводить, що забруднене повітря все частіше стає фактором, що провокує розвиток діабету. Доводи американських фахівців опублікував журнал Lancet Planetary Health.

«Число діабетиків збільшується навіть при мінімальному рівні забруднення повітря. За мірками ВООЗ такого повітря не буде вважатися забрудненим», – цитує вчених видання.

Довгий час вважалося, що вирішальним фактором зростання захворюваності є неправильне харчування і ожиріння. Але вчені встановили: діабетиків стає тенденційно більше навіть у регіонах, де немає проблем з ожирінням.

В ході дослідження ними були зіставлені дані спостережень за здоров’ям діабетиків і здорових людей з картами забруднення повітря. Виявилося, що там, де повітря брудніше, які хворіють діабетом більше.

«У регіонах, де забруднення становить 10 мікрограмів на кубічний метр, діабет хворіють на 21% частіше», – констатували автори проекту.

Їх розрахунки показують: через брудне повітря число хворих на діабет людей щорічно збільшується більш ніж на три мільйони.
Цукровий діабет – це захворювання, пов’язане з недостатністю виробництва гормону підшлункової залози інсуліну. При нестачі інсуліну або нечутливості до нього тканин організму в крові підвищується рівень глюкози, що небезпечно практично для всіх систем організму.

Джерело: МедікФорум