Штучний інтелект в чомусь вже перевищує можливості людини. У тому числі вчені заявили про те, що він зможе перемогти рак вже за нашого життя. Вважається, що ліки від онкології буде запропоновано вже в найближчі 40 років.

Як повідомляє Guardian, штучний інтелект уже незамінний в процесі діагностики онкологічних захворювань. Завдяки йому можна проводити оптичну біопсію в режимі реального часу, причому прямо під час обстеження. Також якийсь алгоритм може виявляти метастази в лімфовузлах молочної залози на 16 відсотків ефективніше лікарів-патологів.

Однак ІІ також використовують для того, щоб відшукати ліки або методику проти онкологічних захворювань. У даний момент розум займається аналізом ракових клітин. За словами вчених, на це піде кілька років. З моменту відкриття до виходу ліків зазвичай йде до 15 років, але завдяки штучному інтелекту терміни можуть істотно скоротитися. Адже те, що раніше для людей займало роки, ІІ може зробити за день-другий.

Читайте також:  Чи може волосся почати випадати через шапку?

«Я беру участь в проекті аналізу біомедичних зображень в Торонто, де використовується ІІ. Ми хочемо автоматизувати аналіз біомедичних зображень, будь то оцінка впливу препарату або діагностика раку. Я вважаю, що ми знаходимося на порозі наукових проривів, пов’язаних з новими технологіями, і я впевнений, що ШІ зможе перемогти рак ще за нашого життя», — розповів аспірант Інституту досліджень раку з лондонського Імперського коледжу Сем Купер.

Джерело: 7mednews