Вживання солодкого може швидко перерости в тягу, контролювати яку виявиться неймовірно важко. Що можна зробити, щоб здолати цю небезпечну для здоров’я і фігури звичку?

Ми зібрали кілька рекомендацій дієтологів, які можуть допомогти тим, хто хоче «зав’язати» з їжею, що містить багато цукру.

Немає сахарозамінників. Не обманюйте себе, ці речовини лише посилюють апетит і допомагають тілу збирати більше жиру. Не вживайте продукти і напої з цукрозамінниками.

Менше кофеїну. Кофеїн при тривалому і регулярному споживанні сприяє зростанню рівня інсуліну в крові, підсилюючи таким чином бажання з’їсти щось солоденьке.

Забути про найулюбленіший десерт. Солодощі, які подобаються найбільше, як раз і потрібно не їсти. Якщо тяга до солодкого загострена, їжте ті солодощі, які ніколи не подобалися. Такий спосіб відучує мозок від того, щоб асоціювати солодке з задоволенням, – через подібну асоціацію виникає звичка поглинати солодке для заспокоєння і отримання позитивних емоцій.

Читайте також:  Відмова від одного продукту знижує рівень холестерину майже на 50% за кілька днів

Ділити на шматочки. Цей принцип потрібно дотримуватися з будь-якою їжею, не тільки з солодощами. Поділене на дрібні частини сприймається мозком як більший за обсягом, чим єдиний шматок, і насичення настає швидше.

Вітаміни групи В. Ці вітаміни стабілізують стан нервової системи, що дуже важливо для ласунів, які хапаються
за ласощі при хвилюванні і стресі.

Яблучний оцет. Вживання води з додаванням яблучного оцту (1-2 столових ложки на пляшку чистої води) допомагає знижувати рівень цукру в крові.

Лимонний сік. Дві ложки лимонного соку, що вживаються протягом дня, знижують рівень цукру в крові в середньому на 10 %. Відразу випивати дві ложки соку не потрібно – просто додайте його в різні страви.

Читайте також:  Як довго треба приймати душ, розповів фахівець із Великобританії

Джерело: МедікФорум