Переїдання є провідною причиною ожиріння, що поширилося по всьому світу. Але чому ми з’їдаємо більше, ніж потрібно? На порталі Focus.de німецькі дієтологи назвали 5 причин безконтрольного споживання зайвої їжі.

Їжа під час якихось занять. Ми часто їмо, коли займаємося іншими справами, констатують дієтологи. Тим часом, це не дає зосередитися на їжі і вчасно відчути ситість – в результаті відбувається безконтрольне переїдання.

Перекушування за звичкою. Їжа часто споживається людьми автоматично, в силу усталених звичок (наприклад, попкорн – це обов’язкова частина кіносеансу). Щоб уникнути переїдання дієтологи радять питати себе перед прийомом їжі: чи дійсно я так голодний?

Читайте також:  Чим загрожує високий холестерин: 7 небезпечних ускладнень

Їжа як нагорода. Багато хто використовує смачні, калорійні страви і продукти у вигляді винагороди. Особливо це поширене в спілкуванні з дітьми, які отримують «смаколики» за хорошу поведінку або навчання. Але таке сприйняття їжі – одна з причин безконтрольного переїдання: люди з ранніх років привчаються радувати себе жирним і солодким.

Заїдання стресу. Манера поглинати їжу, щоб впоратися з переживаннями, – одна з найчастіших причин надлишку калорій в раціоні і появи зайвої ваги.

Зачарування рекламою. Деякі продукти здаються нам кращими, тому що добре рекламуються. Дієтологи закликають завжди включати критичне мислення і думати, чи є вони корисними для здоров’я насправді.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News