Алкоголь може по-різному впливати на людину в залежності від часу доби і ситуації, заявляють дієтологи. Вони розповіли, коли варто відмовитися від спиртних напоїв, щоб не нашкодити організму.

Незалежно від обставин, випивати занадто багато завжди небезпечно, попереджають лікарі. Жінкам варто зупинитися після чотирьох порцій, чоловікам – п’яти. Велика кількість алкоголю впливає на сон, а недолік останнього – на пам’ять, когнітивні функції, настрій, імунітет і рівень цукру в крові, передає ETNT.

Алкоголь призводить до млявості, втоми, відсутності мотивації і концентрації уваги, вказують медики. Саме тому не слід пити в першій половині дня, інакше ви навряд чи проведете решту часу з користю. Це позначиться на роботі, харчуванні і заняттях спортом. Якщо з яких-небудь причин ви випили вдень, фахівці закликають зупинитися на одній порції, а потім вживати тільки воду, наприклад, з лимоном.

За словами дієтологів, не можна пити спиртні напої, коли вам нудно. Це може привести до алкоголізму. Замість цього можна знайти нове хобі. Крім того, варто відмовитися від алкоголю при стресі. Деякі люди, кажуть лікарі, використовують алкоголь як спосіб зняти напругу, проте такі напої здатні тільки погіршити ситуацію, оскільки стимулюють вироблення кортизолу – гормону стресу.

Не рекомендується випивати перед сном. Багатьом здається, що спиртні напої допоможуть краще заснути, але це помилкова думка. Алкоголь погано позначається на якості і тривалості сну. Дієтологи радять нічого не вживати за чотири години до нічного відпочинку.