Згідно ВООЗ, щороку від хвороб серцево-судинної системи помирають 17,5 мільярда людей: 80% від інсультів та інфарктів. Щороку в Україні стається понад 100 000 інсультів і більше третини з них — у людей працездатного віку. Медики Центру громадського здоров’я в соціальній мережі склали головні ознаки і фактори ризику, що вказують на дані захворювання.

Інсульт, який наближається можна розпізнати по нездатності посміхнутися – з одного боку обличчя куточок губ буде завжди опущений. Труднощі в розмові і нерозуміння мови співрозмовника також повинні насторожити родичів людини. Крім того, слід провести тест: попросити хворого підняти руку вгору. Зробити цього він не зможе, або ж рука настільки слабка, що майже не рухається. Оніміння правої або лівої частин тіла і кінцівок – ще один сигнал, що зі здоров’ям щось не в порядку. Інтенсивний головний біль – невід’ємний супутник інсульту.

Читайте також:  3 продукти для сніданку призводять до психічних проблем

Групу ризику по захворюванню складають люди, що палять, з діабетом, артеріальною гіпертензією, хворобами серця, ожирінням і транзиторною ішемічною атакою в анамнезі, а також ті, у кого в крові високий рівень «поганого» холестерину і тригліцеридів, і пацієнти, які ведуть сидячий спосіб життя.