Менопауза може вплинути на жіночий організм: у деяких з них спостерігаються припливи жару, перепади настрою та збільшення ваги.

Коли жінки стають старшими, вони можуть почати помічати, що цифри на терезах зростають, навіть якщо їхні звички в їжі не змінилися. У роки до та під час менопаузи жінки можуть почати набирати вагу, яка може тривати зі швидкістю 1,5 кілограма щороку протягом п’ятдесяти років.

Причина, через яку жінки додають у вазі під час менопаузи, полягає в гормональних змінах, які означають, що вони набирають вагу в ділянці живота, а не в ділянці стегон і стегон.

Однак слід зазначити, що спосіб життя та генетичні фактори можуть впливати на збільшення ваги. Незважаючи на те, що існує безліч дієт і добавок, які експерти рекомендують при наборі ваги у менопаузі, зміна часу дня, коли ви їсте, може допомогти у боротьбі зі збільшенням ваги у менопаузі.

Лікар-дієтолог розповіла, що “коли ви їсте, має значення”. Якщо ви недоїдаєте на початку дня або надмірно обмежуєте їжу, щоб схуднути, ви з більшою ймовірністю переїдете пізніше вдень і вночі.

«Через вплив циркадних ритмів на наш метаболізм ніч — найгірша пора дня для наздоганяння калорій», – каже лікар-дієтолог Василина Пономарьова.

Причина, через яку ми їмо, — це природні циркадні ритми нашого організму. Постійне вживання їжі буде регулювати рівень енергії і не дозволить людям їсти занадто багато, коли вони голодні.

«Управління часом прийому їжі набуває все більшої популярності завдяки своїй ролі в контролі ваги, регулюванні рівня глюкози в крові, поліпшенні сну і, можливо, зниженні ризику раку».

Прийом їжі пізно ввечері може ускладнити схуднення. Лікар сказала, що жінкам слід уникати занадто великої кількості їжі і занадто пізно, оскільки їда пізно ввечері «є вбивством у спробі скинути вагу».

Перекус у другій половині дня також може ускладнити втрату ваги, особливо якщо ви їсте бездумно. Те, що жінка робить з 15:00 щодня, може “визначити, наскільки великий її живіт”. Вона додала: «Саме тоді більшість жінок схильні переїдати і перекушувати».

Щоб не перекушувати в другій половині дня, лікар запропонувала їсти протягом восьми-12 годин на день, а потім не їсти решту часу. Хоча це чудова порада для тих, хто хоче схуднути, вона сказала, що це особливо важливо під час менопаузи.

“Один із способів, яким жінки можуть дотримуватися цього правила, – це закінчити прийом їжі о 19:00 і не їсти знову до 7 ранку, щоб з’явилося 12-годинне вікно. Перш ніж вивчати цей метод, краще поговорити зі своїм терапевтом або лікарем, щоб ви могли обговорити будь-які ризики.