Менопауза може вплинути на жіночий організм: у деяких з них спостерігаються припливи жару, перепади настрою та збільшення ваги.

Коли жінки стають старшими, вони можуть почати помічати, що цифри на терезах зростають, навіть якщо їхні звички в їжі не змінилися. У роки до та під час менопаузи жінки можуть почати набирати вагу, яка може тривати зі швидкістю 1,5 кілограма щороку протягом п’ятдесяти років.

Причина, через яку жінки додають у вазі під час менопаузи, полягає в гормональних змінах, які означають, що вони набирають вагу в ділянці живота, а не в ділянці стегон і стегон.

Однак слід зазначити, що спосіб життя та генетичні фактори можуть впливати на збільшення ваги. Незважаючи на те, що існує безліч дієт і добавок, які експерти рекомендують при наборі ваги у менопаузі, зміна часу дня, коли ви їсте, може допомогти у боротьбі зі збільшенням ваги у менопаузі.

Читайте також:  Зберігайте міцні та здорові кістки за допомогою цих 4 порад

Лікар-дієтолог розповіла, що “коли ви їсте, має значення”. Якщо ви недоїдаєте на початку дня або надмірно обмежуєте їжу, щоб схуднути, ви з більшою ймовірністю переїдете пізніше вдень і вночі.

«Через вплив циркадних ритмів на наш метаболізм ніч — найгірша пора дня для наздоганяння калорій», – каже лікар-дієтолог Василина Пономарьова.

Причина, через яку ми їмо, — це природні циркадні ритми нашого організму. Постійне вживання їжі буде регулювати рівень енергії і не дозволить людям їсти занадто багато, коли вони голодні.

«Управління часом прийому їжі набуває все більшої популярності завдяки своїй ролі в контролі ваги, регулюванні рівня глюкози в крові, поліпшенні сну і, можливо, зниженні ризику раку».

Читайте також:  Названо продукти, які забезпечують високий рівень омега-3

Прийом їжі пізно ввечері може ускладнити схуднення. Лікар сказала, що жінкам слід уникати занадто великої кількості їжі і занадто пізно, оскільки їда пізно ввечері «є вбивством у спробі скинути вагу».

Перекус у другій половині дня також може ускладнити втрату ваги, особливо якщо ви їсте бездумно. Те, що жінка робить з 15:00 щодня, може “визначити, наскільки великий її живіт”. Вона додала: «Саме тоді більшість жінок схильні переїдати і перекушувати».

Щоб не перекушувати в другій половині дня, лікар запропонувала їсти протягом восьми-12 годин на день, а потім не їсти решту часу. Хоча це чудова порада для тих, хто хоче схуднути, вона сказала, що це особливо важливо під час менопаузи.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

“Один із способів, яким жінки можуть дотримуватися цього правила, – це закінчити прийом їжі о 19:00 і не їсти знову до 7 ранку, щоб з’явилося 12-годинне вікно. Перш ніж вивчати цей метод, краще поговорити зі своїм терапевтом або лікарем, щоб ви могли обговорити будь-які ризики.