Фахівці вважають, що 2-3 яйця в день можна вживати без побоювань, тільки якщо у вас немає протипоказань.

Яйця продукт неоднозначний, про його користь досі ведуться дискусії і проводяться дослідження. Проте всі сходяться на думці в одному – вживати цей продукт в їжу варто в обмеженій кількості. Експерти вважають, що 2-3 яйця в день це той максимум, який не може принести шкоду здоров’ю. Якщо є протипоказання по відношенню до насичених жирів, варто прибрати жовтки.

Говорячи про користь і шкоду цього продукту, фахівці звертають уваги на його особливості. Перш за все, це білок, який разом з усіма незамінними амінокислотами засвоюється на 95%. Це дуже хороший показник і, безсумнівно, свідчить про користь продукту. Крім цього яйця містять багато вітамінів і мінеральних речовин – А, В2, В9, В12, Е, кальцій, селен, цинк.

Читайте також:  Сім способів їсти менше цукру

Коли говорять про шкоду яєць, то найчастіше посилаються на холестерин, який міститься в жовтках, але, на думку фахівців, ці дані застаріли. Яйця не підвищують холестерин. Як відзначають дієтологи, порушення ліпідограми найчастіше має або генетичне підґрунтя, або порушення в роботі печінки і жовчовивідних шляхів і так далі. При цьому не варто забувати, що яйця складно засвоюються у людей з гіпоацидністю, недоліком жовчі або ЖКБ, ферментативною недостатністю.