Лікарі рекомендують уважніше стежити за своїм здоров’ям протягом усього життя, щоб запобігти розвитку небезпечних захворювань та своєчасно зайнятися їх профілактикою. Лікар-терапевт Ольга Полторацька розповіла, на що особливо слід звертати увагу після 30 років.

Лікарка пояснила, що в першу чергу потрібно перевірити здоров’я серця. Навіть серед молодих людей та підлітків не рідкісні випадки проблем із серцево-судинною системою.

Щоб контролювати стан серця та судин, потрібно регулярно здавати аналізи на рівень цукру та холестерину в крові. Надлишки глюкози або жирів можуть закупорювати судини та заважати правильному серцевому ритму.

Також при частому підвищенні чи зниженні артеріального тиску необхідна консультація лікаря, нагадала Полторацька.

Важливу роль тілі людини грає і ендокринна система. Людям після 30 років рекомендуються щорічні дослідження глюкози крові та гормону щитовидної залози ТТГ-тиреотропного гормону.

Широко поширені захворювання шлунково-кишкового тракту. До 30 років у людини часто формуються хронічні захворювання шлунка чи кишківника. Ці органи потрібно регулярно перевіряти на наявність патогенних бактерій та внутрішніх ушкоджень.

Лікар також порадила проходити дослідження опорно-рухового апарату, щоб запобігти розвитку артрозу, артриту, остеопорозу та інших специфічних захворювань у дорослому віці.

За словами медика, протягом усього життя необхідно дотримуватись здорового харчування, частіше гуляти, уникати постійних стресів, займатися спортом та мінімізувати наявність шкідливих звичок.