Соки з овочів і ягід, якщо в них не міститься цукор, консерванти і барвники – дуже корисна і зручна частина здорового харчування. Ними можна повністю замінити шкідливі для здоров’я напої, такі як солодка газована вода. Один ягідний сік виділяється за своїми перевагами серед інших.

Британський дієтолог Роб Хобсон розповів Netdoctor про численні переваги журавлинного соку. Один стакан цього напою містить більше половини добової норми вітаміну C, який необхідний для вироблення білків і позбавлення організму від вільних радикалів.

Велика частина користі журавлини для здоров’я серця пов’язана з її вражаючим вмістом антиоксидантів. Журавлина багата флаванолами, які є різновидом поліфенолів. Їх рівень в соку нижче, ніж у свіжих ягодах. «Тим не менш, є деякі дослідження, що зв’язують журавлинний сік зі зниженням факторів ризику серцевих захворювань, включаючи підвищення рівня хорошого холестерину», – пояснює Хобсон. Також журавлина підвищує жорсткість артерій, що корисно при ішемічній хворобі серця.

Журавлинний сік допомагає в профілактиці кишкових інфекцій. “Одне дослідження показало, що 500 мл журавлинного соку в день можуть значно зменшити зараження бактерією H. pylori, яка є причиною виразкової хвороби”, – розповів дієтолог.

Також журавлина містить сполуку, що називається урсоловою кислотою, яка може допомогти захистити клітини мозку від пошкоджень або дегенерації після інсульту. Більш того, регулярне вживання фруктового або овочевого соку знижує ризик розвитку деменції, зазначає Хобсон.