Дієтологи закликають вести здоровий спосіб життя і урізноманітнити раціон харчування овочами. Разом з тим деякі з таких продуктів являють собою небезпеку для здоров’я і можуть завдати шкоди організму.

Картопля включена в багато національних кухонь. Даний овоч вважається корисним, разом з тим при довгому зберіганні бульб вони розпадаються на прості вуглеводи. Картопля має високий глікемічний індекс і швидко віддає енергію організму. Вона не насичує його необхідними елементами і негативно впливає на обмінні процеси, так як гальмує їх.

Далі йдуть помідори, їх вважають основою здорового харчування. Дані овочі містять значну кількість хімічних добрив, що застосовуються при їх вирощуванні. Наявна в них груба клітковина може спровокувати підвищену кислотність. У ряді випадків помідори дратують слизову оболонку, з цієї причини вони небезпечні при виразці шлунка і гастриті.

Читайте також:  Чотири ознаки, що вам потрібні полівітаміни

Слідом дієтологи називають баклажани. Вони являють собою небезпеку через соланіну, що міститься в їх м’якоті. Дана культура при її зайвому вживанні сприяє каменеутворення в нирках.

Капуста також вважається корисною для всіх, але це не так. Пацієнтам, що страждають захворюваннями щитовидної залози листовий овоч не рекомендується через вміст в ньому йоду. В такому випадку підвищується кислотність, що неприпустимо при гастритах.

Ріпчаста цибуля також вважається корисною. Разом з тим в ньому міститься полімер фруктози. Названий елемент негативно впливає на шлунок і кишечник, з цієї причини названий овоч не рекомендується вживати особам, що страждають захворюванням шлунка.

Читайте також:  П'ять кращих видів м'яса, в яких мало холестерину

Джерело: Postimees