ГоловнаНовини Здоров'яМедики побачили несподівану шкоду ібупрофену

Медики побачили несподівану шкоду ібупрофену

Університетські фахівці зі Швейцарії виявили небезпечну властивість відомого медикаменту. З’ясувалося, що прийом ібупрофену може негативно впливати на стан артеріального тиску.

ібупрофен

Медпрацівники, які представляють Університетський кардіологічний центр Цюріха, встановили, що ібупрофен може підвищувати тиск, причому робить це сильніше, ніж інші знеболюючі препарати. Коментуючи здатність ібупрофену підвищувати тиск, вчені повідомили, що його прийом на 61% збільшує показники гіпертонії у порівнянні з целекоксибом.

«Нестероїдні протизапальні препарати та ібупрофен, зокрема, не так безпечні, як вважалося раніше», – заявили швейцарські дослідники.

Вчені аналізували випадки прийому пацієнтами таких препаратів, як целекоксиб, ібупрофен, напроксен. На відміну від целекоксибу, який іноді навіть знижував тиск, два інших медикаменти, навпаки, стимулювали зростання артеріального тиску. Ібупрофен, за словами лікарів, робив це найсильніше.

Читайте також:  Нейрохірург дає поради, щоб зберегти спину здоровою

«Ібупрофен можна вважати реальним чинником, що підвищує ризик хвороб серця та інсульту», – висловилися вчені.

Вони конкретизували, що прийом ібупрофену для придушення болю особливо небезпечний для людей з артритом. У цій групі медикамент здатний викликати проблеми з серцем і судинами, підвищує ризик інсульту.

Нагадаємо, що днями на Європейському конгресі кардіологів вчені з Німеччини повідомили про відкриті ними властивості аспірину захищати судини від тромбозів.

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News