ГоловнаНовини Здоров'яЗберегти молодість і продовжити життя допоможе нежирне молоко

Зберегти молодість і продовжити життя допоможе нежирне молоко

Вчені з США відкрили раптову користь знежиреного коров’ячого молока.

Молоко

Авторами цього відкриття стали фахівці Університету Бригама Яна (США). Вони взялися відшукати зв’язок біологічного старіння з вживанням молока.

– Ми планували розглянути зв’язок між жирністю молока і розміром кінцевих ділянок хромосом – теломерів. Саме вони виступають індикатором біологічного віку людини, – розповіли автори відкриття у своїй статті.

Дослідження було масштабним, в ньому взяли участь понад 5,5 тисяч осіб. Вчені доручили людям вживати молоко різного ступеня жирності (1%, 2% і 3,25%), а окрема група волонтерів взагалі ніякого молока не вживала.

Самі дослідники зізнаються, що не знали, яких результатів їм чекати. Ймовірно, з цієї причини вони їх і здивували.

Читайте також:  Які захворювання загрожують по групі крові?

Виявилося, що саме молоко жирність 1%, яке багато людей вважають шкідливим, гальмували руйнування теломерів. Крім того, вчені з’ясували, що кожен доданий відсоток жирності призводив до вкорочення кінцевих ділянок ДНК на 69 пар нуклеотидів, що відповідає чотирьом рокам біологічного віку.

Може бути тоді і зовсім відмовитися від молока? Ні, не варто, вважають вчені. Справа в тому, що у тих людей, які не пили молоко зовсім, старіння йшло ще в більшому темпі.

Автори дослідження радять людям не забувати про цей продукт, регулярно вживати його в їжу. Це дозволить загальмувати старіння і довше зберегти молодість.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News