Дієтологи розповіли, що люди, які дотримуються Різдвяного посту, повинні заповнювати відсутні в раціоні вітаміни корисними продуктами, що сприяють засвоєнню необхідних речовин, зокрема, чорною смородиною і шипшиною. Особливо важливо стежити за харчуванням в період поширення COVID-19.

Зниження споживання продуктів тваринного походження провокує в організмі людини дефіцит заліза, вітаміну B12 і вітаміну D. Люди під час посту вважають за краще виключати з раціону харчування м’ясо, з цієї причини необхідно відстежувати кількість нутрієнтів в меню. В ході пандемії слід подбати про надходження в організм корисних вітамінів, мінералів і мікроелементів.

Вітаміну В12 немає в продуктах рослинного походження, при цьому залізо з них не дуже добре засвоюється. З цієї причини дієтологи рекомендують включити в раціон компоненти, які допомагають засвоювати речовини. Перш за все потрібно звернути увагу на джерела аскорбінової кислоти, зокрема, чорну смородину, перець, листову зелень, шипшина.

Різдвяний піст починається з 28 листопада і триває до 6 січня. Він не такий суворий, як Великий. Людям можна додати в меню гарячу їжу з рослинним маслом, а також віддати перевагу рибі, морепродуктів і провину.