Що підтримує імунітет? Традиційно вважається, що вітамін С – наш головний захисник. Проте недавні дослідження кишкової флори переконливо показують, що мікробіота кишечника – це «новий орган», а від її балансу залежить здоров’я всього організму. Що є одночасно хорошим пробіотиком і містить велику дозу вітаміну С? Як не дивно – це квашена капуста.

Ні апельсини, а перець і капуста

«Багато хто вважає, що цитрусові – це чемпіони по вітаміну С, насправді це не так, набагато більше вітаміну С міститься в болгарському перці або в квашеній капусті. У них в 10 разів більше вітаміну С, ніж в апельсинах. Якщо ви любите апельсини – це чудово, але якщо у людини підвищена кислотність або з якихось причин апельсини недоступні, то квашена капуста виграє», – сказав лікар-дієтолог Сергій Обложко.

Читайте також:  Два маловідомі побічні ефекти від вживання волоських горіхів

Здорова мікрофлора і відсутність солі

Дієтолог Маргарита Корольова стверджує, що квашена капуста здатна моделювати імунітет через кишечник. Однак важливо, щоб спосіб приготування капусти не містив солі, так як її надлишок шкідливий для серцево-судинної системи і сприяє затримці рідини в організмі. На щастя, таких рецептів чимало. Найпопулярніший – з брусницею або журавлиною.

Що ще міститься в квашеній капусті?

Квашена капуста багата вітамінами групи В, особливо вітаміном В6, який важливий для нормального функціонування нервової системи. У ній багато і мінералів – магній, калій, цинк, залізо. Вона допомагає краще засвоюватися білковим продуктам, тому її часто подають до м’яса.

Читайте також:  Які продукти наповнюють енергією

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News