Для правильної роботи кишечника необхідно насамперед дотримуватися збалансованого харчування, виключаючи з раціону нездорову їжу. До неї фахівці найчастіше відносять оброблені продукти, червоне м’ясо, цукор та магазинну випічку. З іншого боку, дієтологи радять збільшувати споживання овочів та фруктів. Проте продуктом номер один для кишківника лікар-дієтолог Моллі Хембрі називає грушу.

Груші є одним із фруктів, які містять велику кількість клітковини. Зокрема, вважається, що одна груша може забезпечити організм шістьма грамами цієї речовини, причому значна кількість становить нерозчинне волокно, яке міститься в шкірці фрукта.

За даними Harvard Health, нерозчинна клітковина покращує роботу кишечника і навіть допомагає знизити ризик хронічних захворювань, зокрема діабету другого типу.

Крім цього, груші багаті на антиоксиданти. Згідно зі звітом, опублікованим у журналі Food Composition and Analysis, антиоксиданти знижують запалення в організмі та ризик розвитку різних захворювань.

Багато аспектів сучасного життя, такі як високий рівень стресу, недосипання, вживання оброблених продуктів можуть зашкодити мікробіому кишечника. Розлад травлення, підвищений потяг до солодкого, постійна втома іноді попереджають про те, що з головним органом довголіття не все гаразд. Фахівці перерахували шість основних симптомів, що вказують на проблеми із кишечником.