Дієтологиня Олена Кален перерахувала в своєму Instagram продукти, що сприяють появі проблем зі здоров’ям, наприклад, в роботі нирок і печінки. В першу чергу, вважає експерт, потрібно відмовитися від ковбасних виробів.

“Регулярне вживання таких продуктів може спровокувати серйозні порушення в роботі нирок і печінки, а також позначитися на еластичності шкіри”, – сказала дієтолог Олена Кален про їжу, що викликає проблеми зі здоров’ям.

Чи не найнебезпечнішою фахівчиня вважає ковбасу в її різноманітних варіантах. Цей продукт, за словами Кален, містить ” величезну кількість жиру, солі і барвників”, при регулярному його споживанні можливі серйозні пошкодження нирок, печінки, шкіри.

Також до продуктів, що викликають проблеми зі здоров’ям, відноситься здобна випічка. Булочки, пироги, білий хліб відрізняються високим глікемічним індексом, що означає їх здатність різко підвищувати рівень глюкози в крові, що збільшує ризик розвитку цукрового діабету. Їх дріжджі сприяють здуттю живота, погіршують функціональність кишечника.

Продукти категорії фастфуду Кален теж радить мінімізувати. Вони містять занадто багато трансжирів і солі, порушують водний баланс, викликають набряки, погіршують стан судин.

Крім того, каже дієтологиня, здоров’ю шкодять газовані напої і молоко. Фосфорна кислота газованої води вимиває з організму кальцій, магній, збільшуючи ймовірність суглобових проблем, остеопорозу. Що стосується молока, її лактоза важко засвоюється дорослим організмом і здатна стати причиною газів, здуття живота, пояснила фахівчиня.