Стійкий або незвичайний для людини біль у спині завжди повинен обстежуватися лікарем, у деяких випадках він виникає як симптом раку.

Болі у спині є однією з найпоширеніших у світі проблем зі здоров’ям. Їх найчастішими причинами стають травми, перенапруга через навантаження та артрит. Таким чином, хвора спина, навіть заважаючи людині вести нормальний спосіб життя, зазвичай не викликає побоювань за своє життя – навіть сильний дискомфорт з часом проходить і навіть може не вимагати спеціального лікування.

Але іноді біль у спині – це поганий знак: він виникає як попередження про різні види раку, пише Express.

Лікарі наголошують, що важливо звертати увагу на тривалість такого болю.

“Якщо ви намагаєтеся лікувати свою хвору спину вдома, але виявляєте, що симптоми зберігаються протягом кількох тижнів, вам слід звернутися до лікаря загальної практики”, – таку пораду надає пацієнтам британська Національна служба охорони здоров’я.

Рак сечового міхура. Ознакою раку сечового міхура – ​​органа в нижній частині живота, в якому зберігається сеча, – може бути біль у нижній частині спини, це підтверджують дані Єльського університету. Найчастіше злоякісні пухлини ростуть у найглибших тканинах сечового міхура, і біль у попереку може вказувати на вже запущену форму раку.

«Якщо біль у спині поєднується з частим сечовипусканням, кров’ю в сечі та хворобливістю під час сечовипускання, слід якнайшвидше звернутися до лікаря».

Рак хребта. Рак спинного мозку та хребта також може бути причиною болю у спині (втім, як і доброякісна пухлина). Клініка Майо констатує, що біль у спині може з великою ймовірністю виявитися симптомом раку хребта, якщо, крім неї, у людини виникають оніміння, слабкість, порушення координації в руках та ногах.

Рак легенів. Ще один вид раку, який може спричинити біль у спині. Інші ознаки захворювання включають кашель з кров’ю, постійну задишку, тривалі напади кашлю, що посилюються з часом, та кашель, який не проходить протягом двох або більше тижнів.