Зелений чай корисний не у всіх випадках через свій специфічний склад і стимулюючий ефект. Дієтологиня Світлана Фус розповіла, кому не слід пити його в занадто великих кількостях.

Як пояснила лікар вищої категорії, зелений чай і напої на його основі вкрай протипоказані вагітним жінкам, оскільки ті містять кофеїн і перешкоджає засвоєнню фолієвої кислоти.

Зважаючи на останній факт від вживання таких напоїв варто відмовитися людям, що страждають від глаукоми, виразки і гіпертонії. Нарешті, танін, що міститься в заварці негативно впливає на рівень заліза в організмі і погано позначається на засвоюваності кальцію з магнієм, що вказує на шкоду його пиття під час їжі.

Читайте також:  Розкрито небезпеку вищипування волосся в носі для здоров'я та життя

На завершення дієтолог порадила не додавати цукор і інші підсолоджувачі, купувати натуральний, а не пакетований чай і пити не більше літра відвару в день.

При цьому рекомендується віддавати перевагу напою в свіжоприготованому вигляді, так як після охолодження в ньому починається формування шкідливих речовин. В цілому ж, зелений чай багатий антиоксидантами, вітамінами групи В і мінеральними солями, які виконують очищувальну і бактерицидну функції.