Займатися спортом після 45 не тільки можна , а й треба! Важливо пам’ятати про деякі зміни в організмі , щоб не нашкодити собі , і здобути хороше самопочуття .

Як залишатися активним , незважаючи на вік

З віком виконання фізичних навантажень дається все складніше і складніше , деякі вправи викликають біль у м’язах і суглобах. Після 40 років спортивні навантаження складно даються всім : чоловікам і жінкам , колишньому кікбоксеру і людині, яка регулярно відвідує спортзал і займається спортом. Навіть якщо тіло знаходиться в ідеальній формі , рано чи пізно вік впливає на стан тіла , і це природно і нормально. Це не привід засмучуватися і припиняти займатися спортом. Потрібно прийняти зміни , які відбуваються в організмі , і зробити невеликі зміни у спортивних навантаженнях.

Суглоби і м’язи

Перші вікові зміни відображаються на суглобах. Сполучні тканини (підтримуючий каркас тіла , такі , як хрящі , сухожилля, зв’язки ) стають менш еластичними . Тому сполучні тканини тіла піддаються більшому ризику травмування .

Якщо людина в 20 і 30 років займається степ аеробікою або робить 10 км пробіжки , то після 40 краще зменшити навантаження і переключитися на плавання , велосипед або на спортивну ходьбу.

З роками м’язова маса втрачається , а швидкість обміну речовин знижується. Навіть якщо людина веде активний спосіб життя , неможливо запобігти втраті м’язової маси. Тільки силові навантаження можуть збільшити або зберегти м’язову масу. Силові навантаження допомагають зберегти еластичність суглобів , гнучкість і щільність кістки.

Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей

Ніколи не пізно почати виконання фізичних вправ ні в 45 , ні в 70 років. Коли людина починає активно рухатися , то поліпшується загальний стан імунної системи , поліпшується апетит , знижується рівень холестерину в крові , поліпшуються стан серцево – судинної системи , тому знижується ризик серцевих захворювань.

Зміна точки зору

З віком змінюються погляди на життя , також змінюються внутрішні мотивації до фітнесу . Коли людина молода , то вона тренується по 5 разів на тиждень , щоб тіло виглядало красиво. Коли людина стає старше , то займається спортом , щоб бути здоровішими . З віком займатися спортом все складніше і складніше , тому, що стає менше енергії. Не завжди просто почати займатися спортом , тому, що завжди не вистачає часу і сил. Після 30 люди зайняті своєю кар’єрою і сім’єю , зазвичай часу на спорт не вистачає . Після 45 є час на заняття спортом , але немає достатньо енергії. Можна займатися не тільки в залі, а як альтернативу вибрати городництво або прогулянку з собакою. Будь-який вид активної діяльності допомагає залишатися активними , позбавитися від зайвої ваги , залишатися здоровим.

Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу
Як вести активний спосіб життя після 45

Почати займатися спортом після 45 можна і потрібно , навіть якщо останній раз фізкультурою ви займалися в університеті. Що потрібно знати :

Прислухайтеся до свого тіла. Під час тренування слід прислухатися , як реагують на навантаження м’язи і суглоби. Звертайте увагу , як вони себе почувають у 42 , 43 , чи є якісь зміни ? Якщо так , то можливо потрібно змінити навантаження .

Замініть рухи , які викликають дискомфорт. Вправи , які ви виконуєте насилу , потрібно замінити , на інші , в яких задіяні інші групи м’язів. Замість того щоб пробігти 5 км , пройдіть швидким кроком 8 км .

Почніть робити силові вправи . Навіть якщо , ви ніколи не виконували вправи на розвиток сили , то почніть їх виконувати. Силові вправи зберігають і збільшують не тільки м’язову масу , але й щільність кістки. Також силові тренування збільшують швидкість обміну речовин , що сприяє спалюванню зайвих калорій.

Розминка і розтяжка. Перед початком тренування потрібно обов’язково зробити розминку , а після тренування виконати вправи на розтяжку м’язів , щоб виключити ризик отримання травм.

Займайтеся під керівництвом тренера. У спортзалі спочатку краще займатися під керівництвом тренера , щоб навчитися правильно , тримати спину , ставити ноги і т.п. інакше вправи можуть тільки нашкодити.

Читайте також:   Поради від тренера щодо набору маси

« Перекуси » фітнесом . Тренуйте своє тіло завжди і скрізь. Наприклад , коли ви стоїте в черзі , їдете в транспорті , то можете виконувати вправи для преса , тренувати ікри ніг і різні групи м’язів.

Яким , видом спорту можна зайнятися ?

Біг. Біг відмінний вид спорту для людей після 40 . Не потрібно спеціального устаткування , тільки важливо мати хороші кросівки , щоб зручно було бігати на довгі і короткі дистанції. Можна бігати самостійно , можна умовити одного скласти компанію , а можна вступити в клуб любителів бігу .

Велосипед. Їзда на велосипеді допомагає поліпшити роботу серцево-судинної системи . На відміну від бігу , їзда на велосипеді не дає такого сильного навантаження на суглоби ніг.

Силові вправи . Можна займатися на тренажерах у спортзалі , але обов’язково під керівництвом тренера. Зазвичай рекомендується займатися силовими вправами 2-3 рази на тиждень , займатися з маленькою вагою , але великою кількістю повторень.

Пілатес , йога . Подібні практики допомагають розвинути гнучкість , зміцнити суглоби і м’язи . Але в поєднанні з даними практиками потрібно обов’язково займатися аеробними вправами , щоб тримати в нормі серцево – судинну і дихальну системи .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИБРАТИ ФІТНЕС ЗА ВІКОМ

ПОПУЛЯРНІ ВИДИ ФІТНЕСУ