Деякі вчені вважають, що хворіє на застуду або ГРВІ людина не може заразитися коронавірусом. При цьому хвороба може наздогнати після одужання, так як організм буде ослаблений першим захворюванням. Таке припущення прокоментував засновник і генеральний директор Наукового центру молекулярно-генетичних досліджень ДНКОМ Андрій Ісаєв.

За його словами, після будь-якого вірусного захворювання у людини підвищується кількість інтерферону. Він виділяється на слизових, щоб подолати поточний вірус. Цей же інтерферон може перешкоджати впровадженню коронавірусу в клітини на слизових.

Проте, стверджує експерт, немає великої кількості досліджень, які б доводили це. Однак є роботи, які підтверджують, що люди з вірусом герпесу в фазі загострення менш схильні до інфікування коронавірусом. Таким чином, герпес може знизити ризик захворіти COVID-19, передає, ТАСС.

Андрій Ісаєв також розповів про деякі наслідки перенесеного коронавірусу. У період хвороби у пацієнта може постраждати система згортання крові. Це веде до підвищеного тромбоутворення. В результаті через два-три місяці перехворіли можуть перенести інфаркт або інсульт.

Експерт підкреслив, що останнім часом спостерігається зростання аутоімунних і ревматичних захворювань на тлі перенесеного COVID-19. Також серед ускладнень часто зустрічаються неврологічні проблеми. Ісаєв додав, що одним з останніх зафіксованих нових симптомів коронавірусної інфекції є поява глухоти у деяких хворих.