Їсти на сніданок одну лише кашу неправильно, оскільки в такому вигляді гірше засвоюються її поживні речовини. Про це розповіла лікар-дієтолог Олена Чедія.

На думку доцента кафедри дієтології та нутриціології РМАПО Олени Чедія, каша на сніданок – «це непогано», але вживання одного лише зерна є неправильним з позиції збалансованого харчування. В інтерв’ю радіо Sputnik дієтологиня пояснила, що каша складається переважно з вуглеводів – для організму цього недостатньо.

Спеціалістка констатує, що ми повинні отримувати білок, а також клітковину. Тому до каші слід додавати білкові компоненти – наприклад, яйце, кисломолочний сир, або сир.

Читайте також:  Сир врятує вас від атеросклерозу

“Зернові рекомендується вживати саме з молочним білком”, – уточнила Чедія.

Дієтологиня зазначила, що білки зернових каш погано засвоюються через недостатню концентрацію амінокислоти лізину. Молоко ж відрізняється його високим рівнем. З цієї причини гречана каша з сиром на сніданок – кращий і правильний варіант на відміну від просто звареної гречки.

Щоб отримувати клітковину, слід вживати овочі або фрукти, порадила експертка. В цілому, каже Чедія, сніданок повинен бути щільним – містити до 30% калорій добового раціону,

“Це може бути, умовно, салат, яйце, каша, бутерброд з сиром, може бути, якесь м’ясна страва” , – конкретизувала дієтологиня.

Читайте також:  Лікарі пояснили причину раптової зупинки серця у молодих