Мюслі з родзинками, вівсяні пластівці, вироби випічки та інші продукти шкідливо їсти на сніданок, – заявила лікар-дієтолог Ольга Деккер. Вона розповіла, чому їх не потрібно вживати на голодний шлунок.

Вівсяні пластівці. За словами фахівця, якщо і їсти на сніданок вівсянку, то готувати її слід з геркулесу довгого варіння. Вівсяні пластівці, які вимагають просто додавання окропу або готуються за лічені хвилини, мають високий глікемічний індекс – це значить, вони швидко підвищують рівень цукру в крові, перш за все, тому що містять дуже велику кількість вуглеводів. Надлишки цукру, що виділяються під час таких сплесків, відкладаються в жирові запаси на животі і стегнах, підвищуючи ризик метаболічних порушень.

Читайте також:  Доведено: відеоігри роблять розумнішими

Мюслі з родзинками. Дієтологиня не радить їсти їх на сніданок з тієї ж причини – високий глікемічний індекс, надмірна насиченість вуглеводами. Після такої їжі досить швидко з’являється з’явиться сильне відчуття голоду

«В родзинках у вісім разів більше цукру, ніж у свіжому винограді. Якщо через 15 хвилин ви не побіжите на тренування, то надлишки побіжать у ваші найпроблемніші зони», – попереджає лікар.

Дріжджова випічка. Дієтологиня каже, що вживання дріжджів натщесерце шкідливо – це може вести до здуття, провокувати більш серйозні порушення травлення. Деккер нагадала, що борошно вищого сорту містить чимало калорій – любов до борошняного сприяє набору зайвої ваги.

Читайте також:  102-річна жінка розповіла, як прожила стільки років

Свіжовичавлений сік. У ньому практично відсутня клітковина, яка сповільнює всмоктування вуглеводів і цукру – з цієї причини його пиття натщесерце викличе потужний сплеск концентрації глюкози в крові.

Свіжі овочі. Дієтолог констатує: їсти їх шкідливо і протипоказано людям, які мають проблеми з шлунково-кишковим трактом. Овочеві кислоти можуть погано впливати на слизову, яка вже пошкоджена, – це підвищує ймовірність виникнення гастриту.