Страви з картоплі в Україні дуже популярні, проте багато способів приготування роблять їх висококалорійними і надто жирними, що шкідливо для організму. Як готувати картоплю, щоб вона була корисною, розповіла лікар-дієтолог Ірина Лизун.

Сама по собі картопля не є шкідливим продуктом, але деяких страв з нею краще все ж уникати, про це фахівчиня повідомила в інтерв’ю радіо Sputnik. За словами дієтологині, поширені рецепти приготування картоплі наділяють частування з неї високим глікемічним індексом. Це відбувається через трансформацію картопляного крохмалю під впливом дуже високих температур і подрібнення. Часте вживання таких страв сприяє зростанню рівня глюкози в крові і інтенсивному жироотложению – особливо з урахуванням того, що вони додатково обтяжуються калоріями при готуванні.

Читайте також:  Лікарі назвали спосіб захиститися від небезпечної хвороби очей

“Найбільш калорійна страва з картоплі виходить після обсмажування. Картопля фрі – найшкідливіший варіант”, – визначила дієтологиня.

Також небезпечним може бути класичне картопляне пюре. Страва має високий глікемічний індекс, а олія, котра додається зазвичай робить її більш калорійним.

Найбільш корисною дієтологиня вважає молоду картоплю, запечену і з’їдену з шкіркою. Медикиня пояснила, що шкірка і шар під нею містять в собі ряд антиоксидантів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News